Atopijski dermatitis

Preskočite vruće kupke !

Budući da toplina može uzrokovati isušivanje vaše kože, trebali biste izbjegavati jako vruće kupke zimi. Umjesto toga, koristite toplu vodu i pokušajte se kupati ili tuširati rjeđe. Kako bi vaša koža ostala vlažna tijekom kupanja, dodajte neke hidratantne proizvode u vodu.

Potražite proizvode koji su posebno napravljeni za kupanje. Na primjer, postoje hidratantni proizvodi od zobene kaše koji se mogu dodati u kupku. Ograničite i vrijeme u kadi. Djeca s ekcemom smiju se kupati samo u trajanju od 5 do 10 minuta.

Nakon kupanja ili tuširanja ne trljajte kožu ručnikom. Umjesto toga se osušite tapkanjem. Trljanje kože ručnikom može izgrebati ekcem, što može uzrokovati pojačani svrbež. Tapkanjem se to može izbjeći, a također će ostaviti malo vlage na koži.

Koristite nježan sapun
 
Ako imate ekcem, vaša je koža vrlo osjetljiva. Izbjegavajte sapune i druge proizvode za kupanje s neželjenim dodacima. Potražite hidratantne sapune bez mirisa, boja i alkohola. U potpunosti preskočite pjenušave kupke.
Ne zaboravite također izbjegavati jake sapune u deterdžentima za pranje rublja. Potražite deterdžente koji su formulirani za osjetljivu kožu.
Isprobajte gustu hidratantnu kremu
 
Ako imate ekcem, vaša koža zahtijeva dosta hidratacije. Koristite guste hidratantne kreme i nanesite ih odmah nakon kupanja ili tuširanja. Losioni možda neće biti tako učinkoviti u liječenju zimskih ekcema.
Za bolne upale s svrbežom također možete koristiti kremu koja sadrži hidrokortizon ili hidrokortizon acetat. Ipak, trebali biste razgovarati sa svojim liječnikom prije upotrebe hidrokortizona ili hidrokortizon acetat kreme. Liječnik vam također može propisati nešto jače za suzbijanje pogoršanja.
Obavezno hidratizirajte kožu više od jednom dnevno.
Izbjegavajte kontakt s određenim materijalima
 
Neka vlakna, poput vune, najlona i drugih, mogu iritirati kožu i uzrokovati ekcem. Oni također mogu uzrokovati pregrijavanje, što također dovodi do upale.
Odijevajte se u prozračne materijale, poput pamuka, i izbjegavajte nošenje previše slojeva. Također, uklonite nepotrebne slojeve na svom krevetu i pobrinite se da je i posteljina izrađena od prozračnih tkanina.
Isprobajte ovlaživač zraka
 
Vaš sustav grijanja pumpa puno toplog zraka u vaš dom. To vjerojatno iritira vašu kožu sklonu ekcemima. Koristite ovlaživač zraka za borbu protiv suhe vrućine. Ovlaživač zraka vraća vlagu u zrak. Postoje prijenosni ovlaživači zraka kao i oni koji se mogu spojiti na vaš sustav grijanja. Obavezno održavajte ovlaživač kako biste izbjegli rast bakterija i gljivica.
Često mijenjajte vodu u ovlaživaču i čistite stroj svaka tri dana. Razmislite o korištenju destilirane ili demineralizirane vode. Budući da ovlaživač upuhuje vlagu u zrak koji udišete, održavanje čistoće pomoći će vam da i zrak koji udišete bude čist.
Pijte puno vode
 
Održavanje hidratacije tijela može pomoći da vaša koža bude hidratizirana. Pijte najmanje osam čaša vode dnevno. To će vam pomoći da hidratizirate kožu. Tih osam čaša može uključivati ​​šalice čaja, kave, vruće čokolade ili vašeg drugog omiljenog toplog zimskog napitka.